Share |

Luottamustehtävät (CV)

Oulun kaupunki

Kaupunginhallituksen puheenjohtaja 1.3.2020-

Euroopan alueiden komitean jäsen

1.2.2020-

-NAT ja COTER valiokuntien jäsen

Suomen kuntaliiton valtuuskunnan jäsen

1.1.2018-

Haapaveden opiston kannatusyhdistyksen hallituksen jäsen

2020-


Euroopan parlamentin jäsen

18.6.2018-30.6.2019

Suomen eduskunta

Kansanedustaja Oulun vaalipiiristä 2007-2018